Práce na tatranskej Kométe postupujú

Autor: Ján Sabaka | 24.10.2012 o 17:32 | (upravené 24.10.2012 o 17:47) Karma článku: 7,89 | Prečítané:  953x

Od posledného blogu uplynulo už pomerne veľa času a odvtedy sa udialo niekoľko zaujímavých udalostí. Dôležité je, že Kométa je už zachránená a podstupuje opravu v Železničných opravovniach a strojárňach Vrútky. K dispozícii máme vďaka partnerom dostatok prostriedkov na no, aby sa revitalizácia električky úspešne dokončila. V ŽOS-ke sme sa dohodli na rozsahu opravy, a tak už nič nebránilo šikovným opravárom, aby sa pustili do práce.

V posledných dňoch práce rýchlo napredujú. Kométa „vzlietla" a stratila svoje kolesá. Nie však natrvalo. Len sa dokonale očistili, špeciálnou metódou premerali, či sa náhodou v nich nenachádzajú trhliny, ktoré by mohli byť príčinou vykoľajenia. Rovnako aj pružnice prešli skúškou, pričom niektoré listy sa vyrobia nové. Elektrikári sa pri našej poslednej návšteve pustili do najviac poškodenej elektrickej výzbroje. Bleskom prepálenú a spráchnivenú izoláciu káblov nachádzajú na rôznych miestach. Až teraz sa pomaly ukazuje opodstatnenosť rekonštrukcie.

zos3-res.JPG

Demontované je už aj oplechovanie čela mašinky. Bez toho by nebolo možné dostať sa ku káblom. Okrem toho sa hrdzavé plechy vymenia a všetko sa nalakuje novým lakom. Mám veľkú radosť z toho, že po oprave bude mať tatranská železnica a park historických koľajových vozidiel na Slovensku ďalší funkčný a spoľahlivý stroj. Fotografie pekne zobrazujú ako práce postupujú.

zos1-res.JPG

Okrem „montérkovej" práce sme sa opäť aj s prednostom Jaroslavom Vančom prezliekli do historických uniforiem a Kométu ľuďom priblížili v Teleráne.

Video hovorí za všetko:

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne, ponuku predložili Číňania a skupina slovenských miliardárov.

KOMENTÁRE

Ako o tridsať rokov rozvrátim našu spoločnosť

Moderné demokracie sa premenia na vlády starých.

SVET

Dôsledky talianskeho referenda pocíti celá Únia

Neúspešné talianske referendum vystrašilo trhy.


Už ste čítali?